ALUSEMATERJAL

Toodame alusematerjali ja aluseid vastavalt tellimusele lehtpuidust (põhiliselt must lepp ja haab) ja okaspuidust (kuusk ja mänd).

Teostame aluste termotöötlust ISPM 15.

ROOVID

Meie roovid ja tuulutuslipid on enamasti toodetud peenpalgist, seetõttu ei esine materjalis suurt oksa.

LIISTUD

Meie liistud ja tuulutuslipid on enamasti toodetud kuuse peenpalgist, seetõttu ei esine materjalis suurt oksa. Liistud on pakendatud minipakkidesse, milles on 10 liistu pakis.

KUIVATAMINE

Kuivatame tisleripuitu, ehituspuitu, aluseid ja lehtpuidust höövlitoorikut. Samuti kuivatame vajadusel halupuid ja majapalke.

Puidu kuivatamiseks kasutame moodsat eritellimusel ehitatud kahekambrilist kuivatit SECAL,  mida  varustab vajaliku soojaenergiaga 500 kW BIOKÜTUSE KATLAMAJA (katel TULIMAX põleti SÄÄSTOTULI).

SAEMATERJAL

Toodame saematerjali peenpalgist ja jämepalgist. Ehitusmaterjaliks (carcassing) sobivat saematerjali toodame mannipuidust ja kuusepuidust standarmõõtudes. Eritellimusel saeme erimõõtusid majaehitajatele, restauraatoritele jm. eriprojekteerijatele. Saame saagida 0,1 m kuni 1 m läbimõõduga palki pikkusega 2 m kuni 6 m, kokkuleppel ka pikemat. Aia – ja palkmööbli tegijale või puunikerdalaje saame saagida palgist lafette, poolpalke vms vastavalt vajadusele. Saunaehitajale saame pakkuda musta lepa -või haavamaterjali ja katusekimmitoorikut. Aiapostide või terrassi valmistamiseks oleme saaginud ka kohalikku lehist. Toodame ka servamata lauda ning tisleriplanku.

PAKENDAMINE

Kuivatatud saematerjali pakendame kilesse, värskelt saetud materjali staabeldame nõuetekihaselt  lippidele.